CİLDE İYİ GELEN YAĞLAR

Sağlık 2 hafta önce aihsanCilt bakımınıza ekleyeceğiniz bu 7 yağ ile cildinizdeki ölü hücreler eşsiz bir biçimde canlanacak.

Ayçiçek yağı

Çekirdekleri çok lezzetli olabilir, lakin ayçiçeğinin hayalî hasım da hafifliği ve müthiş kokusu ile cildiniz uğruna şahane bir bakım olacaktır. Bu yağ, özge yağlara nispeten genişlik yüksek nemlendirici etkiye sahiptir.

Susam yağı

Anavatanı Hindistan olan Ayurveda tababet prensipleri, susam yağının faydalarını saymakla bitiremiyor. Susam yağı, antik bilimde vücudu hamam tutan ve toksinlerden arındıran, döşenmemiş okunuşu diyaklaz dirseklere, topuklara okunuşu ellere referans edilen bir em olarak vaziyet alıyor.

Hindistan cevizi yağı

Hepimiz uzun, siyah ve parlak saçlarını hindistan cevizi’ne borçlu olduğunu anlatan bir kadının gösteriş aldığı şampuan reklamları ile büyüdük. Saçlarınızın yanı sıra, bu eşsiz yağ, cilt için de oldukça faydalıdır. Cilt ve saçlarda nemlendirici etkisi yüksektir. Bu yağı, saçlarınızdaki kırıkları engellemek için veya kurumuş ellerinizi ferahlatmak ve hatta traş kremi olarak dahi kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, bazı durumlarda cildinize kaybettiği nemi anlayışsız kazandırmak ve iyileşme sürecini hızlandırmakta da kullanılabilecek denli müessir olmaktadır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı denince aklınıza İtalyan mutfağının eşsiz hafiflikte yemekleri gelebilir, amma bu gözde yemeklerin yanı sıra cildi arıtmak okunuşu korumakta da, asırlardır kullanıldığını bilmelisiniz. Zeytinyağını, duraksız olarak cildinizde kullanarak harika sonuçlar elde edebilir veya saç maskesi olarak kullanıp ışıldayan okunuşu yavuz saçlara kavuşabilirsiniz.

Badem yağı

Hafif okunuşu yenileyici yapısı ile badem yağı, büsbütün doğal bir nemlendirici okunuşu saç kremi olarak kullanılmaktadır. Yüzünüzü yumuşatmak için, badem yağını biraz bal okunuşu sulu zırtlak suyu ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzdeki kırışıklıklar okunuşu duyguları izleri yetişkin oranda azalacaktır. Badem yağı, aynı zamanda süper patetik bir saç kremi olarak da kullanılabilir. 20 dakika saçınızda beklettikten aksi hâlde yıkayın ve durulayın, farkı yalnız hissedeceksiniz.

Gül yağı

Gül yağı, iyi kokusunun yanı sıra, karmaşıklık kimyevi içeriği sayesinde, faal dirim bilimsel etkiler yaratarak, mütenevvi ten problemlerinin de çıban düşmanı olmaktadır. İlk olarak, bu yazımızdaki hepsi yağlar gibi oldukça forslu bir nemlendiricidir. Yağlı ciltlerde ise toner olarak kullanılabilir.

İkinci olarak ise, cildinizde sıkılaştırıcı bir tesir yaratacak bu sayede açılan gözeneklerle cildiniz soluk alacak okunuşu çok henüz az yağlanacaktır. Antibakteriyel özellikleri okunuşu bünyesinde barındıran bu yağ, yenileyici etkisi ile cilt enfeksiyonları, güneş yanıkları, sivilceler ve duygun ciltler amacıyla birebirdir.

Üzüm çekirdeği yağı

Üzüm çekirdeği yağı, şiddetli miktarda omega-6 içerdiği için sedef hastalığı, sivilceler okunuşu henüz bir fazla ten probleminin çözümünde yardımcıdır. Antioksidan, vitamin E ve omega-3-9 bakımından da oldukça gösterişli olan bu yağ, cildinizdeki yanmaları makro oranda ferahlatacaktır. Bunun yanı sıra, sıkılaştırıcı tesir yaparak, cildin nemli kalmasını sağlar. Üzüm çekirdeği yağını cildinizi temizlemekte, nemlendirmekte ve hatta makyajınızı silmekte kullanabilirsiniz.

cilde iyi gelen bitkisel yağlar cilde iyi gelen yağlar nelerdir cilt iyi gelen yağlar