ETKİLİ CİLT BAKIM RUTİNİ NASIL OLMALI

Sağlık 2 hafta önce aihsan


Yağmurlar, kimilerine romantizm okunuşu hoş anıları, kimilerineyse zararlı gözüken saçları, donuk okunuşu mat bir cildi çağrıştırır. Nemli havalarda hijyen okunuşu hoş cilt amacıyla bu tüyolar hayat hikâyesi kurtarıcı olabilir.

Mutlu Ayaklar: Uzmanlara göre, nemli havalarda işaret ilgi edilmesi gereken yerlerden biri ayaklardır. Dermatolog Dr. Jamuna Pai’ye bakılırsa “Özellikle bacak parmaklarının arasında – yalan oluşumu okunuşu bakteri enfeksiyonları, ayakla bahsetme eden rahmet suyu yüzünden oldukça önemli bir riziko yaratır. Ayaklar kalıcı zayıf tutulmalıdır.” Estetik Uzmanı Ritu Tanwar’a gereğince ise, “Ayaklarınızı necip tutmanın işaret bol yolu, bir kaç felç antiseptik katılmış su ile ayakları temizledikten sonra, antibakteriyel spesifik bir sabunla ayaklarınızı yıkayıp iyice kurutmak, ardından da nemlendirici kremle nemlendirmekten geçer.”

Mutlu Eller: Güzellik danışmanı Tisha Khurana’ya göre “Vücudun her yeri gibi eller okunuşu nemli havalarda necip tutulmalıdır. Ellerinizi ılık suda 15 dakika bekletin. Bu ılık suya bir birçok felç sabun ve dinç sıkılmış limon suyu da ekleyin. Bu rutini tı
ak kremi ile bitirin. Katikülleri itmekten kaçınmalısınız, zira yalan enfeksiyonları nemli havalarda olabildiğince yaygındır. Katiküller kurudukça, katikül yağları yardımıyla nemli tutulmalıdır.”

Saç çıkarma uzmanı, Dr. Sandeep Sattur’un tavsiyesi: “Saçlarınızı ihmal etmeyin. Saç dipleriniz amacıyla PH dengesi yarar şampuanlar kullanın” olarak hücre çarpıyor. Ana fikir, bellek derinize hasar vermeden tüketmek olarak açıklanabilir.

Güneş kreminizi ötümlü kullanmalısınız. Dermatologlara bakılırsa yüzümüz havadaki rutubet yüzünden olabildiğince yağlanabilir ve bu durumu en az zararla atlatmak için, temizleyici ürünleri efektif olarak kullanmamız gerekir. Dr Desai uyarıyor, “Güneş kremini baki kullanmalısınız, UV ışınları bulutları dahi delip geçebilecek denli kazalı ışınlardır.”

PROFESYONEL TAVSİYELER:

Yüzünüzü yeşil nohut unu ve cha
a tozu karışımı ile günde iki, üç kere yıkayın.
Papaya, bal ve süt ile davranış hazırlayın. Yüzünüze sürün ve 15 zaman beklettikten sonra durulayın.
Tesbih ağacı yağını bal ile karıştırarak şahane bir başta maskesi yapabilirsiniz. Cildinizde kuruduktan sonra bu maskeyi soyun.
Bal ve lor karışımı hazırlayın okunuşu bu karışımı duştan geçmiş zaman vücut masajında kullanın.

güzel bir cilt için bakım Güzel bir cilt için bakım rutini güzel bir cilt için evde bakım